Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tłusty czwartek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tłusty czwartek

    Dziewczyny za tydzień 19 lutego tłusty czwartek.Robicie same pączki a może chruściki?A może macie inną domową tradycję?

    My tradycyjnie chruściki i po jednym pączku , dla rodziny z nadzieniem dla mnie bez gdyż nie lubię jej

    Mam nadzieję że nie zdublowałam wątków , gdyż szukając nie znalazłam owego
    Amelia 12.03.08
  •    
       

    #2
    Wasz chrust u nas zwie się faworkami tak obowiązkowo musi być,
    zrobię sama. A pączusie będą sklepowe. Nie potrafię sama robić, raz
    robiłam i całe nadzienie mi podczas smażenia wypłynęło.

    Skomentuj


      #3
      U nas faworki i paczki - chcialam aby faworki sama zrobic ale poparzylam sobie dzis paluchy u prawej reki i nie wiem czy zdolam Paczki obowiazkowo z budyniem, smietana i adwokatem
      Colleen nadzienie mozesz dac po usmazeniu - wystarczy ta szpryca do tortow

      Skomentuj


        #4
        kurcze dziewczyny wy to poprostu perfekcyjne pani domuja paczki owszem uwielbiam ale zeby robic to raczej nie
        w ireland je sie takie duze placki zwane pankejkami ale my wg.polskiej tradycji zajadamy sie paczkami.
        a u nas na rowniez chrusty mowimy na faforki
        shannon

        Skomentuj


          #5
          a my mówimy na faworki- chrust
          uwielbiam pączki z lukrem,z cukrem pudrem nie !!wyjadam zawsze z wierzchu lukier i nadzienie

          Skomentuj


            #6
            o a nawet faworki a nie faforki
            shannon

            Skomentuj


              #7
              shannon - hello jakie faforki????zawsze były faworki

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                w tym roku to nie wiem jak to wyjdzie, ale zawsze robilam chrusty/faworki (u nas obie nazwy funkcjonuja)tylko takie kruche a nie drozdzowe(jak w sklepach czasem mozna kupic) i pączusie takie z twarozkiem tylko ze przepis zgubilam w przeprowadzce

                collen (ja nie nadziewalam) ale zawsze mi sie wydawalo ze nadziewa sie juz po upieczeniu

                Skomentuj


                  #9
                  Być może nadziewa się po upieczeniu, stąd mój "farsz" wypłynął
                  tego nie wiem

                  Skomentuj


                    #10
                    FROCH u mnie zawsze byly chrusty
                    shannon

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      U nas tlusty czwartek byl juz dwa tygodnie temu i tu sie je wtedy nalesniki
                      Czy ktoras z was moglaby podac przepis na paczki bo nigdy sama nie robilam i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac...

                      Skomentuj


                        #12
                        http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-do...0,3149593.html

                        tu jest przepis. Też zrobię z tego, może tutaj nie wypłynie. A jak nie, to
                        zrobię według sugestii Goplanki

                        HA, Pieczulka nadziewa się przed usmażeniem (przynajmniej według tego
                        co ja robiłam)
                        Last edited by colleen; 12-02-2009, 20:55.

                        Skomentuj


                          #13
                          u nas pączki będa sklepowe - z różą i cukrem pudrem, nie cierpie lukru.
                          robić nie umiem, zreszta nie próbowałam, poza tym mam cukiernię obok mojej klatki więc daleko nie trzeba chodzić....
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            Dzieki Colleen,ma nadzieje ze mi wyjda i pokaze zabojadom cos nowego

                            Skomentuj


                              #15
                              Tak Dotka natrzyj im nosa Pokaż, że jest coś lepszego od ślimaków i
                              żabich udek

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X