Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zaparcia u niemowlakow

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zaparcia u niemowlakow

    jestem mama 5tygodniowego Lucasa,do tej pory nie mielismy zadnych problemow,maly wyproznial sie regularnie,po kazdym karmieniu(karmie piersia),od wczoraj niestety nie zrobil jeszcze zadnej kupki...poczatkowo mimo to wszystko bylo w porzadku,nie plakal nie prezyl sie,ale dzis zaczal chyba troche cierpiec. Masuje mu brzuszek,zastosowalam stara metode z termometrem,i nic. Od czasu do czasu napreza sie ale konczy sie to tylko lekkim "popukiwaniem" czy moze miec na to wplyw panujacy upal? dzieki za rade pozdrawiam
  •    
       

    #2
    U nas przy upale Amina 2 razy wiecej kupek robiła...moze przemysl co jadlas, jakies rzeczy ktore mogly wywolac zaparcia.Sama pij herbatke dla kobiet karmiacych z koperkiem (ja mam Hipp'a)...takie dwa dni to sporo.Fakt ze okolo miesiaca dziecko moze juz robic kupke raz na dzien albo dwa ale jesli go to bardzo meczy to moze faktycznie cos w twojej diecie.Ja niestety zawsze zjem cos co wywoluje gazy u małej i potrafi wrzeszczec pół dnia :/ powoli ucze sie uwazac..trzeba jesc wszystko ale w małych ilosciach,sama mialam problem po duzej ilosci kalafiora

    tutaj link do strony na ktorej znajduje sie lista co moze cos spowodowac http://www.poradylaktacyjne.republik...6595744e0.html
    Kinia & Aminka

    Skomentuj


      #3
      aaa mnie w ciazy pomagały truskawki to moze zjedz i jak dzidzius nie ma uczulenia na truskawki to moze na zaparcie pomoze, no w koncu co je mama to je dziecko chyba ze juz malenstwu minelo?
      Kinia & Aminka

      Skomentuj


        #4
        Mój mały też na początku wypróżniał się po każdym karmieniu. W momencie kiedy zaczął jeść mleczko modyfikowane też tak mu sie zdarzało , polecam herbatke koperkową , ewentualnie infacol , który jest pzreciwko wzdęcią i kolką już od 1 dnia życia maleństwa , a w ekstramalnych sytuacjach raz na jakiś czas możesz mu pomóc czpokiem glicerynowym są takie specjalne dla dzieci małe , ale nie za często , żeby sie nie przyzwyczaił.
        W razie jakiś pytań jestem do dyspozyji.

        pozdrawiam




        Skomentuj


          #5
          Zaparcia!!!

          witam wiem ze taki temat juz sie pojawil ale nasz jest troszke inny. Mianowicie moja coreczka victoria ma prawie pol roku i juz okolo miesiaca je przecierane zupki. niestety z dnia na dzien coraz trudniej jej zrobic kupke.a dzis rano to nawet smuga krwi sie pojawila . nie rozumiem dlaczego bo nic dodatkowego jej nie wprowadzam dalej karmie piersia a zupka jest tylko z marchewki i pietruszki. victoria to moje drugie dziecko moja pierwsza cora ma juz 5 lat i chowam je tak samo i nigdy nie miala podobnych problemow. oprocz tego podajej jej jeszcze tarte jabluko ale watpie zebny to bylo powodem tego.prosze o pomoc moze znacie jakies herbatki albo cos w tym stylu dla malcow? pozdrawiam


          a co do innego rodzaju zaparc u niemowlakow to dziewczeta maluszek potrafi robić kupkę raz na 3 dni przy normalnym karmienu wylacznie piersia. jedynie na poczatku malec robi kupke po kazdym karmieniu z czasem jego uklad pokarmowy dojrzewa i przyzwyczaja sie do innej formy podawania pokarmu.nie powinno was to stresowac wszystko jest ok.ale jezeli przy samym karmieniu piersia ma z tym straszny problem i tez pokjawia sie krew najlepiej udac sie do lekaza
          PAULINKA 31.8.2003
          VICTORIA 20.5.2008

          12.1.2009r raczkowanie
          13.1.2009 pozegnanie cycunia
          16.1.2009 samodzielne siadanie

          Skomentuj


            #6
            Witaj
            Wiesz spróbuj tu napisac www.dziecko24.pl tutaj lekarze odpowiadaja na pytania w godzine (dostałam ten link od innej mamy)

            A moze sprobuj dac herbatke na lekki brzuszek BoboVity u mojej coreczki skutkuje , ale kazde dziecko inne.
            Kurcze krew to moze byc cos powaznego albo kupka zatarła pupe? .Biedna Twa córeczka.
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #7
              dziekuje

              dziekuje za szybka odpowiedz i polecenie tej stronki juz tam napisalam i teraz czekam na odpowiedz. poinformuje o rezultatach. a malenika naprawde biedna bo vicunia jest z tytch dzieci co prawie wogole nie placza a na ich buzi maluje sie szeroki usmiech, niestety po wszystkim rozplakala sie rzewnymi lzami
              PAULINKA 31.8.2003
              VICTORIA 20.5.2008

              12.1.2009r raczkowanie
              13.1.2009 pozegnanie cycunia
              16.1.2009 samodzielne siadanie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                A jeszcze mam pytanie , karmisz piersia czy butelka?
                Jak butelka to moze dajesz za duzo mleka niz jest napisane i to czesto powoduje zaparcia albo jak piersia to moze cos jesz nie tak?
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj


                  #9
                  Przeciez napisałas ze piersia :P
                  Moze faktycznie cos jesz nie tak ?
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    sama niewiem bo wlasciwie nic nie zmienilam raczej zawsze uwazam co jem bo starsza cora ma alergie pokarmowe zreszta tak jak ja. niewiem moze zupka zagesta byla??? kurcze drugie dziecko a czuje sie jak pierworodka strasznie sie wszystko zapomina.a twoje malenstwo jak sie chowa? to pierwsz drugie a moze trzecie??
                    PAULINKA 31.8.2003
                    VICTORIA 20.5.2008

                    12.1.2009r raczkowanie
                    13.1.2009 pozegnanie cycunia
                    16.1.2009 samodzielne siadanie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      wlasnie otworzylam ten link pod twoim profilem, i widze ze masz slicznego bobaska,pozatym duza sie urodzila moja tez byla duza bo az 4085 i mialam kleszczowe, pierwsza cora miala 2930 i cesarka, a ty jak rodzilas?mialam do wyboru albo cesarke albo naturalnie i gdzybym wiedziala ze taka duza bedzie to bym cesarke wziela zeby malej nie narazac bo szczerze mowiac w ostatniej fazie naprawde bylo mi wszystko jedno.
                      PAULINKA 31.8.2003
                      VICTORIA 20.5.2008

                      12.1.2009r raczkowanie
                      13.1.2009 pozegnanie cycunia
                      16.1.2009 samodzielne siadanie

                      Skomentuj


                        #12
                        Witaj
                        Ja rodziłam naturalnie córeczke
                        Wlasnie zaczyna raczkowac po mału do tyłu bo do tyłu ale zawsze cos
                        Jest to moje pierwsze dziecko
                        A ile dni ma juz zaparcia?Moze sprobuj z ta herbatka co?
                        Zapraszam CIe do nas na Dziecko Rocznik 2008 .Pozdrawiam
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #13
                          izabell dziekuje ci bardzo za ta stronke taka odpowiedz uzyskalam:

                          Odpowiedź lekarza:
                          Przyczyną zaparć dość często jest marchewka i zalecałabym ją odstawić a wprowadzać inne warzywa (kalafior, kalarepka, dynia, brokuły, kukurydza, fasolka szparagowa, kapusta, groszek zielony), oczywiście stopniowo i nowe warzywo co 5-7 dni. Może Pani podawać przegotowaną wodę lub koperek włoski do przepajania. Pozdrawiam.

                          nigdy bym o tym nie pomyslala tak wiec zmiana dietki.serdecznie pozdrawiam, a co do zaparc to juz trzeci razz sie zdarzyło a pierwszy tak silny.
                          PAULINKA 31.8.2003
                          VICTORIA 20.5.2008

                          12.1.2009r raczkowanie
                          13.1.2009 pozegnanie cycunia
                          16.1.2009 samodzielne siadanie

                          Skomentuj


                            #14
                            CIesze sie ze Ci odpisali i zycze powodzenia
                            Az sama sie zdziwiłam tą odpowiedzia
                            Pozdrawiam
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #15
                              Sprubój od czasu do czasu dawac herbatke z rumianku zaparzyc rumianek,u mnie to skutkuje

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X