Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pampersy szkodzą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pampersy szkodzą?

    moja teściowa namawia mnie do używania pieluszek tetrowych. Mąż się z nią zgadza, tłumacząc, że to dla zdrowia dziecka. Czy to prawda, że pampersy mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie mojego dziecka?
  •    
       

    #2
    Twoja teściowa mówi tak, ponieważ kiedyś nie było pampersów i sama musiała uzywać tetrowych ale mamy XXI wiek i więcej możliwości. Może tetra jest zdrowsza, tyle tylko że musiałabyś przewijać dziecko co godzine. A jeśli chodzi o firme, to wiele dzieci ma uczulenie na pampersa, mój synek też miał. Huggies jest o wiele lepszy.

    Skomentuj


      #3
      Ale niby jak szkodzą??? Bo samo uczulenie, to jeszcze nie dramat, zawsze przecież można zmienić firmę pieluszkową. A z tetrą, to masz bujania się, że ho..ho...

      Skomentuj


        #4
        pieluszki jednorazowe tylko pozornie wychodzą drożej bo pomyśl ile trzeba kupic pieluch tetrowych, proszku, trzeba pieluchy wygotowywac bo zólte kupki sa jak farba do włosów - z ciuchów nie chca schodzic jak sie od razu nie wypierze.do tego czas stracony na te wszystkie czynnosci i prasowanie.Niekoniecznie przebieranie co godzine, dziecko mozna przebrac nawet 3razy pod rzad zanim okaze sie ze juz jest ok, czasem tak wlasnie mam.Nie sluchaj tesciowej i nie daj mezowi mydlic oczu bo duzo stracisz a do tego mozesz zyskac nieprzespane noce i odparzenia, ani to ani to dla nikogo jest niemile.Ja od poczatku uzywam pampersow, sa cieniutkie i dobrze chlona, huggies niestety sa troche grubsze a Amina miala odparzona pupke.Po pierwszym miesiacu przesypia juz 9 godz w nocy bo nawet jak troszke sie posiusia to pieluszka dobrze wchłonie i ona tego nie czuje.Pampersy zamieniaja rowniez wilgoc w zel jak zauwazylam wiec dzialaja jak always,chyba wiesz jakie jest porownanie zwyklej podpaski z always?Teraz ma 2,5 m-ca i czasem zdarzy jej sie nawet 10 godz nieprzerwanego snu (to akurat jest wyjatek)
        Kinia & Aminka

        Skomentuj


          #5
          witam!
          ja wprawdzie używałam tetrowych przez pierwsze dwa miesiące jak mała robiła kupkę co karmienie(tetrową wkładałam w pampersa żeby w razie czego się nie przemoczyła). żadnych odparzeń ani innych dziadostw nie było. roboty też nie było aż tak dużo (prasowałam tylko przez pierwsze 2-3 tygodnie), a jak wypłukałam po kupie to nie trzeba było gotować tylko normalne pranie 60 st. teraz używam tylko pieluch jednorazowych i od 5 miesiąca życia mała ma cały czas jakąś wysypkę na pupie niestety nie możemy się jej pozbyć mimo wypróbowania całego pudła różnych kremów, maści i innych cudów zmieniłam też pieluch już kilka razy i chusteczki do pupy też ale niestety nic z tego
          to jakich się używa pieluch to tylko kwestia przekonań rodzica
          pozdrawiam
          p.s pampersy na pewno niezdrowe nie są, co prawda mogą uczulać, ale proszki do prania tetrówek też

          Skomentuj


            #6
            Cześć! Dołączam do grona zwolenników pieluszek jednorazowych. Tetra jest przydatna, ale jako okrycie, śliniaczek itp. Zgadzam się z poprzedniczkami, że jako pielucha jest bardzo uciążliwa w użytkowaniu. Musiałabyś bardzo uważać na skórę Maluszka. Przewijać po każdym siusiu, by uniknąć odparzeń (o kupce nie wspomnę :-), zwłaszcza na początku), no i ciągle miałabyś kłopoty z praniem, prasowaniem - to bardzo uciążliwe. Natomiast masz tyle firm z pieluchami jednorazowymi do wyboru, że na pewno trafisz na taką, w której Twojemu Maluszkowi będzie najlepiej.

            Skomentuj


              #7


              Ja wychowalam 2 dzieci na pampersach. Ich jedyna waga, ktora zauwazylam to to, ze dzieci dluzej je nosza niz pieluchy tetrowe
              D

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Jeśli byłyby szkodliwe, to pewnie już by ich na rynku nie było. W końcu od tylu lat są... A tetra obawiam się, tak jak piszą moje poprzedniczki, jest jednym słowem "upierdliwa" w użyciu. i jak weźmie się pod uwagę koszty prania itd. to chyba faktycznie się odechciewa, przynajmniej mi...

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez koniczynka Pokaż wiadomość
                  moja teściowa namawia mnie do używania pieluszek tetrowych. Mąż się z nią zgadza, tłumacząc, że to dla zdrowia dziecka. Czy to prawda, że pampersy mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie mojego dziecka?
                  zabawna ta opinia...Ale dosyć powszechna wśród babć, a Twój mąż po prostu zgadza się z matką, bo uważa ją za autorytet w dziedzinie wychowywania maluszków.

                  Pieluszki jednorazowe mogły odparzać i być gorsze niż tetra jekieś 15 lat temu, ale dziś? Pieluszki jednorazowe wchłaniają i izolują wilgoć od skórki maluszka, ponad to przepuszczają powietrze i nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się maluszka.
                  Kiedyś pieluchy tetrowe były najlepsze, bo nie było po prostu innego wyboru.
                  My stosowaliśmy tylko pampersów (synek ma 16 miesięcy), nie zawsze używam 'sudokremu', nigdy nie używałam pudru, a Olo NIGDY nie miał odparzeń, nawet przetarć, czy zaczerwień...


                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #10
                    I tu bym polemizowała
                    Ja się zgodzę, że tetra może być zdrowsza, ale nie jeśli chodzi o odparzenia itp.
                    ale o bioderka.
                    Nie bez przyczyny każą szeroko pieluchować tetrą.
                    Także teściowa nie do końca nie ma racji.
                    Chociaż ja sama używam jednorazowych pieluch, po prostu z wygody
                    I tak jestem mało zorganizowaną młodą matką i bez prania i prasownia pieluch
                    nie mogę dojść do ładu i składu

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Jeśli chodzi o bioderka, to można na pampersa założyć pieluchę i wtedy też jest
                      dobrze. Jenak po co to robić skoro lekarz np nie zalecił. Konieczność taka jest wówczas gdy lekarz stwierdzi,że coś jest nie w porządku.
                      Dziewczyny! żyjemy w 21 wieku i po co sobie utrudniać życie pieluchami tetrowymi. Na pewno każda z was jest przemęczona a tutaj jeszcze dodajemy sobie pracy z praniem, prasowaniem i przewijaniem co godzinę.
                      Twoja teściowa nie ma racji!

                      Skomentuj


                        #12
                        malenka no przecież o tym mówię.
                        Nie wiem o co chodzi

                        Skomentuj


                          #13
                          A, to się nie zrozumiałyśmy, bo w poście nie napisałaś, że chodzi ci o zakładanie pieluchy na pampersa.
                          Dalsza część mojego postu jest po prostu moja wypowiedzią do tematu a nie konkretnie do ciebie colleen.
                          No dobra, nie ważne Już chyba wszystko jasne.
                          Last edited by malenka2; 20-09-2008, 14:10.

                          Skomentuj


                            #14
                            Dziewczyny dziękuję Wam za porady ja już wiem, że będę używać jednorazówek, a mojemu mężowi dam poczytać Wasze wpisy...może coś załapie...
                            pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              Ja swoje dziecko wychowałam na pampersach i nic nigdy mu nie było. Mam nadzieję, że Twój mąż pomnie, że mamy inne czasy
                              Pozdrowienia dla Was

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X