Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duphaston- Brał Ktoś ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Duphaston- Brał Ktoś ?

    WITAM! miłe Panie!

    Chciałabym zapytać czy któraś z Was brała DUPHASTON i czy dzięki niemu zaszła w upragnioną ciążę?

    Pozdrawiam
    Iza
  •    
       

    #2
    Napisane przez nicola
    Ja brałam Duphaston od 4 tyg ciązy ,przez cały I trymestr,może dłużej już nie pamiętam.
    Hej
    Prawdopodobnie na podtrzymanie ciąży, tak?

    Ja biorę by wyregulować miesiączkę i ew. zajść w ciążę!..

    Skomentuj


      #3
      ja brałam z przerwami prawie 3 lata od 10 do 25 dc

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez Monika26 Pokaż wiadomość
        ja brałam z przerwami prawie 3 lata od 10 do 25 dc
        A czy możesz powiedzieć że dzięki niemu zaszłaś w ciążę?
        pozatym w jakim celu go zażywałaś?

        Skomentuj


          #5
          ja brałam na wyregulowanie. Potem okazało sie ze większość cykli miałam bezowulacyjnych. Jeśli luż lekarz zauważył wystarczająco duży pęcherzyk to dostawałam (chyba tylko 5 razy) zastrzyk PREGNYL ale to tez nie pomogło. A na początku 2007 okazało się ze mam za wysoki poziom prolaktyny i brałam po pół tabletki BROMREGONU na noc. Wybrałam jedno opakowanie jakoś na wosne ale miałam po tym straszliwe bóle głowy.

          Skomentuj


            #6
            po bromergonie miałam cykle 32-35 dni i owulacja wróciła i pod koniec listopada byłam w ciązy

            Skomentuj


              #7
              a wracając do duphastonu to później brałam tak: od2-6 dc clostylbegyt i gdyby doszło do owulacji to na podtrzymanie od 10-25 dc duphaston

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                u mnie na pewno pomógł bromergon. Po urodzeniu córeczki miałam brac pigułki anty ale ponieważ planujemy drugą dzidzie to lekarz powiedział zeby lepiej nie brac teraz

                Skomentuj


                  #9
                  Yhmmy.. no mi narazie ginekolożka kazała brać od 17- 25.11.2008 duphaston.
                  Zastanawia mnie czy w tym przedziale czyli od 17-25.11 bo wtedy mam mieć dni płodne czy z jakiegoś innego powodu w tych dniach mam brać ten duphaston.
                  Może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez nicola
                    Ja brałam Duphaston od 4 tyg ciązy ,przez cały I trymestr,może dłużej już nie pamiętam.
                    Ja brał je dokładnie tak samo jak nicola. Nie pamietam do ktorego momentu ale chyba tez caly I trym.
                    Bartuś 26.06.08
                    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      kurcze, ale tak sobie teraz myśle, ze w sumie nie wiem do konca po co ja to brałam;/ Moja ciaza nie byla zagrozona;/ aaa juz wiem wlasnie przeczytalam na onecie i mnie oswiecilo...Bralam to dlatego bo na samym poczatku ciazy mialam brązowe plamienie stad iz mialam w danym dniu dostac okres...no a go nie bylo.Po tyg brania leku plamienia nie bylo.
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj


                        #12
                        witam bralam duphaston przez cztery miesiace na wyreguklowanie cyklu mialam regularny owszem ale tylko podczas brania trego leku jak go odstawilam to znow mi sie rozregulowal pozniej okazalo sie ze mam za wysoka prolaktyne teraz biore bromocorn i mam regularne cykle co 30 dni i modle sie o dzidzie

                        Skomentuj


                          #13
                          Hmm.. no to sharton życzę powodzenia ja dopiero zaczynam z duphastonem i też czekam na drugą ciąże.. a staramy się od prawie 2 lat..

                          Pozdrawiam
                          Iza

                          Skomentuj


                            #14
                            Dziewczyny ja brałam te tabletki do 4 miesiąca ciąży bo na początku też miałam plamienia i ginekolog podejzewała ze mi sie łożysko odkleja.
                            Polece są te tabletki do przyjmowania na początku ciąży aby zarodek dobrze sie zagniezdził i pożniej pomaga w utrzymaniu ciąży bo zawierają zwiążki potrzebne do ukształtowania łożyska wiec ok. 4 mieś jak już wszystko sie ładnie rozwinie to można je odstawić . Mam nadzieje że pomogłam powodzenia
                            Mój synek 24/8 kwiecień

                            Skomentuj


                              #15
                              Duphaston?

                              Witam! Mój gin przepisał mi Duphaston celem ułatwiena zajścia w ciąże, gdyż staramy sie z mężem 4 cykl i nic. A lecze sie juz 3 latka na problemy hormonalne i zaburzenia miesiaczkowania.
                              Czy mogła bym prosic o informacje dotyczace tego leku
                              W jakim celu go brałyście i czy pomógł, jakie skutki uboczne odczuwałyscie.

                              Bo z tego co sie orientowałam ma on podobne zastosowanie do luteiny z tym ze nie zatrzymuje owulacji. I podaje sie go albo na wywołanie miesaczki, albo na podtrzymanie ciaży, jak również przygotowawczo celem zajscia w ciaże przy niedomodze ciałka żółtego

                              Proszę o info, bede wdzieczna

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X